Salah shpallet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

27 prill 2018 | 21:17

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Ai udhëhoqi Liverpoolin në fitoren prej 5 me 2 në gjysmëfinalen e parë ndaj Romës, transmeton Koha.net.

Kundër ish-ekipit të tij egjiptiani shënoi dy gola e bëri dy asistime për Sadio Manen e Roberto Firminon në Anfield Road.

Ai në garë për lojtarin e javës e mposhti yllin e Real Madridit, Marcelo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gustin, Mikel dhe Fran Duzhmani janë tre vëllezërit të cilët…