Sarri jep dorëheqje, ja tre emrat në listën e Lazios

12 mars 2024 | 16:01

Maurizio Sarri nuk është më trajneri i Lazios. Strategu i njohur ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës së Serisë A pas humbjes me Udineses.

Kjo ishte disfata e katërt radhazi që bardhekaltrit kanë marrë në të gjitha kompeticionet, duke sjellë vendimin e teknikut italian.

Ende nuk ka asnjë detaj nga ky vendim i Sarrit, teksa klubi ka nisur punën për të gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij. Mediet italiane shkruajnë se emrat që mund ta zëvendësojnë janë Tommaso Rocchi, Miroslav Klose dhe Angelo Gregucci.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Ballkanin…