Serena Willimas do të pensionohet pas US Open

09 gusht 16:09

Teniserja më e mirë në botë, Serena Willimas, ka njoftuar se së shpejti do të tërhiqet nga tenisi.

“Është gjëja më e vështirë që mund ta imagjinoja ndonjëherë, nuk dua që të përfundojë, por në të njëjtën kohë jam gati për atë që do të vijë më pas”, ka deklaruar Williamsi në intervistën e fundit për Vogue. Siç zbuloi ajo në artikullin e saj, ajo ende shpreson se mund të luajë në US Open në New York më vonë këtë muaj.

“Fatkeqësisht nuk isha gati të fitoja Wimbledon këtë vit”, shkroi Williams. “Dhe nuk e di nëse do të jem gati për të fituar në Nju-Jork. Por unë do të përpiqem. Dhe turnetë kryesorë do të jenë argëtuese. Williams jo vetëm që dëshiron të kalojë më shumë kohë me bashkëshortin e saj, Alexis, dhe pesëvjeçaren e tyre Olympia, por 23 herë fituesja e Grand Slam beqare zbuloi se çifti po përpiqet të ketë një fëmijë tjetër në të ardhmen e afërt. “Në vitin e fundit Alexis dhe unë jemi përpjekur të kemi një fëmijë tjetër dhe, së fundmi, morëm disa informacione nga mjeku im që më qetësoi mendjen dhe më bëri të ndihem se sa herë që jemi gati, mund t’i shtojmë familjes sonë”, ka shkruar Williamsi.

“Unë definitivisht nuk dua të mbetem përsëri shtatzënë si atlete. Më duhet të jem me dy këmbë në tenis ose me dy këmbë jashtë”, ka shtuar ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur i lumtur që…