Shaqiri mund të shitet në janar

26 nëntor 12:14

Xherdan Shaqiri duket se nuk ka të ardhme në Liverpool.

Andaj përfaqësuesi i Zvicrës mund të shitet në afatin kalimtar të janarit.

Kështu raporton Express.co.uk, duke shtuar se trajneri Jurgen Klopp ka në plan që të arkëtojë mjete nga shitja e Shaqirit dhe Divock Origi.

Të dy kanë hasur në probleme për t’u paraqitur për the Reds, ndaj klubi synon që nga secili të përfitojë nga 15 milionë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lindon Kqira, i cili deri dje ka qenë konsull në…