Shitja e Chelseat drejt finalizimit

24 maj 22:11

Hapet rruga për shitjen e Chelsea dhe ka qenë vetë Premier League që e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një njoftimi.

“Këshilli i Premier League ka miratuar sot propozimin për blerjen e klubit të Chelsea”, thuhet në njoftimin e bërë.

Tashmë Chelsea mund të kalojë nga Roman Abramovich te grupi amerikan, që drejtohet nga Todd Boehly.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Feyenoordit, Arne Slot thotë se e njeh shumë…