Shkon në vazhdime ndeshja Kroaci – Brazil

09 dhjetor 17:54

Kroacia dhe Brazili do të zbulojnë ekipin e parë gjysmëfinaliste vetëm pas kohës shtesë, dhe ndoshta edhe nga penalltitë. Koha e rregullt mes tyre është mbyllur në barazim pa gola.

Në minutën e 20-të, Vinicius Junior dhuron spektakël në hyrje të zonës dhe pas një kombinimi godet fortë, por topi ndalet nga mbrojtësit. Kroacia nuk qëndroi aspak në mbrojtje, duke ushtruar presion në disa raste.

Në pjesën e dytë, Selecao shtoi ndjeshëm presionin duke ju afruar dy herë golit me Neymar dhe Richarlison, por portieri Livakovic ishte në formë fantastike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në vazhdën e realizimit të aktiviteteve me qëllim rritjen dhe…