Shtyrja e Alibeajt në foltore, Berisha: Ishte keqkuptim

21 prill 12:30

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka sqaruar për mediat debatin që ka pasur me kryetarin e grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj në foltoren e Kuvendit.

Ai ka thënë se nuk kishte ndërmend të bënte debat me Alibeajn, por dëshironte të fliste për çështje madhore dhe se kishte dëgjuar që emri i tij ishte lakuar disa herë.

“Ishte një keqkuptim. Alibeaj do i kthente përgjigje sepse i ka përmendur emrin. Unë dëgjova që emri im ishte lakuar disa herë. Unë do të merresha me çështje madhore. Që një kryeministër të nxirret nga avioni me forcë s’ka skandal më të madh”, ka thënë Berisha.

Berisha shtyn Alibeajn në foltoren e Kuvendit, kjo është arsyeja (video)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sali Berisha dhe Enkelejd Alibeaj kanë pasur një moment të…