Shumë thirrje për ndihmë pas reshjeve, zjarrfikësit s’kanë ekipe të mjaftueshme t’i përballuar

23 qershor 2024 | 21:33

Zjarrfikësit nuk po kanë ekipe të mjaftueshme për t’i ofruar ndihmë të gjithë atyre që e kërkuan këtë gjë, pas reshjeve të shumta të shiut të cilat kanë shkaktuar vërshime.

Në një përgjigje për Klankosova.tv, nga kjo qendër e ndihmës emergjente thanë se ka aq shumë thirrje sa që nuk po arrijnë t’i përballojnë.

Tutje ata thanë se zonat ku më së shumti është dërguar ndihmë, është rrethina e Prishtinës, dhe Fushë Kosova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rrugët e kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës, janë vërshuar në pasditen…