S’ka pajtueshmëri që buxheti i shtetit të miratohet të premten

20 dhjetor 2017 | 16:17

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë, ka thënë se nuk kanë rënë dakord me opozitën që Projektligji për buxhetin e vitit 2018 të shqyrtohen të premten në lexim të dytë.

“Nuk patëm vendimmarrje, pasi pozita kërkonte që të mbahej seanca të premten, ndërsa opozita nuk ishte e pajtimit që të shkohej me shmangie nga rregullorja. Dhe pastaj unë mora vendimin që të respektohej rregullorja”, ka deklaruar Veseli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tri ndeshje të luajtura në NBA, po surprizat nuk kanë…