Sot fillon Premier Liga, derbi zhvillohet të dielën

10 gusht 12:31

Sot (e premte) nga ora 21:00 fillon edicioni i ri 2018/2019 në Premier Ligë.

Ndeshja e parë futbollistike zhvillohet në “Old Trafford” në mes Manchester United dhe Leicester Cityt.

Gjashtë ndeshjet tjera të kësaj xhiro zhvillohen nesër (e shtunë), kurse të dielën zhvillohen tri ndeshje përfshi derbi në mes kampionëve të Manchester Cityt dhe Arsenalit.

Premier Liga – Xhiro e parë

Të premten takohen:

21:00 Manchester United -Leicester City

Të shtunën takohen:

13:30  Newcastle United-Tottenham Hotspur
16:00 AFC Bournemouth- Cardiff City
16:00 Fulham-Crystal Palace
16:00 Huddersfield Town-Chelsea
16:00 Watford-Brighton & Hove Albion
18:30 Wolverhampton Wanderers-Everton

Të dielën takohen:

14:30 Liverpool-West Ham United
14:30 Southampton-Burnley
17:00 Arsenal-Manchester City

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara