Sot zhvillohen katër ndeshje në Superligë

13 korrik 11:52

Sot (e hënë) zhvillohen katër ndeshjet e tjera në Superligë. Përballja kryesore pritet të zhvillohet në Drenas në mes kampiones në fuqi, Feronikelit dhe skuadrës së Ballkanit.

“Nikli” ka humbur gjasat për titull, derisa skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi kërkon tri pikë nga kjo ndeshje dhe vazhdimin e garës me Dritën, Prishtinë dhe Gjilanin. Llapi që ishte deri vonë në garë për titull, tash është duke e rrezikuar mbijetesës.

Kjo skuadër e pret në stadiumin “Zahir Pajaziti” skuadrën e Flamurtarit, e cila poashtu kërkon pikët e mbijetesës. Për fitore në Klinë udhëton edhe Trepça ’89, e cila përballet me Dukagjinin që tashme ka siguruar rënien në Ligën e Parë. Ndeshje me pak interesante pritet të jetë ajo në mes Vushtrrisë dhe Ferizajt, pasi të dyja këto skuadra tashme edhe zyrtarisht kanë rënë nga Superliga.

IPKO Superliga

Prishtina – Drita   1-1
Gjilani – Drenica   2-0

Të hënën takohen:

17:00 Feronikeli – Ballkani
17:00 Llapi – Flamurtari
17:00 Dukagjini – Trepça ’89
17:00 Vushtrria – Ferizaj

(V.Z / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se “iPhone 12”…