Stefanoviq: Vuçiqi në Zagreb nuk do të mirëpritet me ngrohtësi

12 shkurt 2018 | 10:36

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha sot se me rastin e vizitës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Kroaci, se vendi nikoqir është ai që krijon atmosferën në të cilën do të zhvillohen bisedimet dhe se Vuçiq nuk do të “mirëpritet ngrohtësisht” në këtë rast.

Stefanoviq i tha televizionit Pink se “qëllimi i bisedimeve duhet të jetë përmirësimi i marrëdhënieve, të shohim në të ardhmen e përbashkët, të zhvillojmë ekonominë si dhe të arrijmë vlera të caktuara”, transmeton Klan Kosova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një prej aeroporteve të Londrës u mbyll për shkak të…