Studentët në Shqipëri nuk tërhiqen: S’ka negociata, plotësoni kushtet

10 dhjetor 2018 | 11:50

Me thirrjet “Nuk ka negociata” dhe “Nuk ka dialog”, studentët për të gjashtën ditë me radhë janë grumbulluar masivisht para Ministrisë së Arsimit të Shqipërisë.

Duket se studentët nuk kanë pranuar as thirrjet për dialog me kryeministrin Rama, i cili në dy momente të ndryshme një ditë më parë lajmëronte se sot në 11:00 do të dialogonte me studentët përmes rrjetit social.

“Jemi për arsimin. Nuk ka dialog me sistemin që nuk përfaqëson të rinjtë”, janë disa prej thirrjeve të studentëve të grumbulluar para Ministrisë së Arsimit këtë të hënë. /TCh/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Eusebio Di Francesco është afër shkarkimit nga detyra e trajnerit…