Sylë Tahirsylaj tregon se kur priten reshje intensive të borës

02 dhjetor 17:47

Në vendet kodrinore-malore që nga e hëna (10 dhjetor) do të ketë reshje intensive bore në vendin tonë, ndërsa gjatë javës në vijim temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 gradë celsius kurse ato maksimale deri në 10 gradë celsius nga fundi i javës.

“Do të ketë reshje bore në vendet kodrinore-malore që do të fillojnë prej datës 8 të cilat nuk janë të qëndrueshme”, ka thënë për KALLXO.com, Sylë Tahirsylaj.

Ai tregon se erërat nga jugu dhe jugperëndimi do ta rrisin temperaturën deri në 10 gradë celsius, ndërsa pas kësaj jave pritet ndryshim i motit.

Tahirsylaj ka theksuar se nga e hëna (10 dhjetor) në vendet kodrinore-malore do të këtë reshje intensive të borës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka thënë se ka…