Tërmkolli: Vjosa Osmani më shumë është parë si Presidente e Vetëvendosjes se si Presidente e popullit

22 maj 2024 | 21:08

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar qëndrimin e Presidencës se letra e  Qeverisë e dërguar në Këshillin e Evropës, nuk është konsultuar e dakorduar me presidenten e Kosovës, foli për rolin e Vjosa Osmanit si presidente.

Tërmkolli tha në Pressing në T7 se Osmani është vlerësuar si presidente e Vetëvendosjes dhe jo si e Kosovës.

“Ne e dimë që shumë herë është vlerësu si presidente e Vetëvendosjes sesa një presidente që përfaqëson unitetin e popullit. Prandaj mendoj që këto që po ndodhin tash janë më tepër do sekuenca që përpiqen mi shpreh disa dallime të cilat në esencë nuk thojnë shumë dhe nuk ndryshojnë kurgjë. Realisht nuk ka ndryshu kurgjë ne qeverisje”, tha Tërmkolli në Pressing, transmeton Express.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur…