Thaçi e Pacolli takohen me Eliot Engelin, rikonfirmojnë miqësinë e përhershme Kosovë – ShBA

06 shkurt 11:48

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, kanë takuar në Amerikë, kongresistin Eliot Engel.

Thaçi ka thënë se në këtë takim kanë rikonfirmuar miqësinë e përhershme Kosovë – ShBA.

“Gjithmonë kënaqësi të takoj mikun e madh të Kosovës dhe timin, kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, kongresistin Eliot Engel, si dhe të konfirmojmë miqësinë e përhershme në mes Kosovës dhe SHBA-së. Kosova ka dalë fitimtare gjithmonë kur ka qenë bashkë me SHBA-në. Prandaj do ta ruajmë dhe do ta çmojmë përherë këtë miqësi”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Armina është padyshim një ndër personazhet e njohur, emir i…