Thaçi udhëton të martën në SHBA, merr pjesë në Lutjet e Mëngjesit

26 janar 21:41

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të jetë pjesë e lutjeve tradicionale të mëngjesit në Washington, kanë thënë në Zyrën e Presidentit.

Thaçi, sipas tyre, ka pranuar ftesën disa javë më parë për këtë ngjarje, e cila organizohet nga dy partitë në Kongresin Amerikan, raporton “KP”.

Në presidencë kanë thënë se ditëve të ardhshme do të shpalosin agjendën e plotë të presidentit Thaçi në Amerikë.

Ndryshe, ceremonia e Lutjeve të Mëngjesit drejtohet nga presidenti i SHBA-së Trump dhe shërben si takim ndërkombëtar, me pjesëmarrjen e personaliteteve të larta nga mbi 130 vende të botës, si: senatorë, kongresistë amerikanë, anëtarë të qeverisë amerikane, zyrtarë të lartë të administratës dhe personalitete të ndryshme të botës nga fusha e artit, kulturës dhe shkencës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lajmi për vdekjen tragjike të zv.ministrit të Diasporës, Arian Daci,…