Tronditëse/Arrestohet mësuesi i fëmijëve të William dhe Kate, akuzohet për shfrytëzim seksual

10 nëntor 16:07

Princi William dhe Princesha e Uellsit, Kate Middleton, përjetuan një moment shokues, pasi mësuesja e Charlotte dhe George u arrestua!

Fëmijët e çiftit mbretëror, Princi George dhe Princesha Charlotte, të dy ndoqën shkollën deri në fillim të këtij viti, kur ata u transferuan në shkollën Lambrook pranë Ascot.

Megjithatë, është zbuluar se zëvendësdrejtori i shkollës është deklaruar fajtor për veprat penale të shfrytëzimit të fëmijëve. Veçanërisht, akuzat nuk kanë të bëjnë me fëmijët në shkollën në fjalë, pasi mësuesi në fjalë u punësua në shtator, me George dhe Charlotte që nuk frekuentojnë më atje.

Sipas MailOnline, shkolla u tha në një email prindërve se mësuesi Matthew Smith, u largua menjëherë pasi u deklarua fajtor. Smith u deklarua fajtor për shpërndarjen e imazheve të pahijshme të fëmijëve dhe nxitjen e shfrytëzimit seksual të fëmijëve dhe pritet të zhvillohet një seancë dëgjimore.

Sipas raportit, drejtorët e shkollave u thanë prindërve: “Ne jemi të shqetësuar për ngjarjen tronditëse dhe thellësisht shqetësuese të këtij lajmi. Ne fokusohemi te studentët, prindërit dhe kolegët tanë. Ne do të duhet të punojmë së bashku për t’iu përgjigjur pyetjeve të fëmijëve në mënyrë të përshtatshme. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë t’i thoni fëmijës tuaj dhe dëshironi udhëzime të mëtejshme, ju lutemi mos hezitoni të kontaktoni ndonjë nga ekipet tona drejtuese”./abcnews.al

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anisa Kostani, emri i nënkomisares mund t’ju tingëllojë mjaft i…