Udhëheqja e OVLUÇK-së bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Velani dhe te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti

18 prill 2019 | 13:21

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës, përfaqësues të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK) kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve në Velani dhe te shtatorja e heroit të Kosovës Zahir Pajaziti.

Nënkryetari i OVLUÇK-së, Migjen Shala, ka postuar në llogarinë e vet në disa fotografi duke nderuar dëshmorët e lirisë.

Fotografia e Migjen Shala

“Organizata dhe Shoqata të dala nga Lufta Çlirimtare sot nderuan pran varrezave të dëshmorëve dhe shtatores së heroit Zahir Pajazit me rastin e ditës së Dëshmorëve të Prishtinës”, ka shkruar Migjen Shala.

Fotografia e Migjen Shala

Fotografia e Migjen Shala

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person është arrestuar pasi hyri në Katedralen e Shën…