UFC-ja pezullon McGregorin dhe Khabibin

12 tetor 2018 | 14:37

Komisioni i Sporteve të Nevadës lajmëroi të enjten pezullimin e përkohshëm të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov për incidentet që ndodhën pas ndeshjes mes tyre në UFC.

Dënimi do të hyjë në fuqi të hënën dhe do të zgjasë minimumi deri në datë 24 tetor, atëherë kur do të mbahet një seancë dëgjimore ku do të përcaktohet dënimi për dy luftëtarët.

Pas këtij lajmi, Khabib ka reaguar duke thënë se do ta lërë UFC-në nëse do të pezullohet miku i tij Zubaira Tukhogov, i cili hyri në oktagon dhe goditi McGregorin pas përfundimit të ndeshjes.

“Nëse vendosin që ta heqin nga UFC-ja, ta dinë që do të iki edhe unë. Ne kurrë nuk i braktisim vëllezërit tanë në Rusi. Ndeshjen që kishte për të zhvilluar ia anuluan, tani duan edhe ta largojnë nga UFC-ja. Harrojnë që ishte irlandezi ai që goditi i pari me grusht”, shkruan Khabib në rrjetet sociale. /TCH/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-lojtari i Barcelonës, Rivaldo beson se Eden Hazard është një…