Vazhdon shkëlqimi i Leicesterit

08 dhjetor 17:05

Skuadra e Leicesterit  vazhdon shkëlqimin në Premier Ligë, duke shënuar fitoren e radhës ndaj Aston Villë (4-1).

Për mysafirët dy gola i shënoi sulmuesi Jamie Vardy, kurse nga një gol shënuan Iheanacho dhe Evansi. Kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Grealish. Me këtë fitore Leicesteri arrin në kuotën e 38 pikëve dhe mban vendin e dytë. Derisa Aston Villa në vendin e 17 ka 15 pikë. Fitore me përmbysje arriti Newcastel që e mposhti Southampton (2-1), ndërsa ndeshja Norwich City Sheffield United me rezultat 1-2.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Torinos e fitoi derbin ndaj Fiorentinës me rezultat…