Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes te Reali

10 korrik 2024 | 16:04

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll.

E marta, 16 korrik, është data e zgjedhur për prezantimin galatik. Pas eliminimit të Francës , ai do të mund të shkojë me pushime për disa ditë, dhe më pas do udhëtojë drejt Madridit për t’iu nënshtruar ekzaminimit mjekësor në mëngjes, pastaj të bëjë prezantimin e shumëpritur para tifozëve të Real Madridit, të martën, në atë që do të jetë shtëpia e tij deri në vitin 2029.

“Real Madrid C. F. njofton se të martën e ardhshme, më 16 korrik, në orën 12:00 do të bëhet prezantimi i lojtarit tonë Kylian Mbappe në stadiumin Santiago Bernabeu. Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, do të presë Kylian Mbappe në Ciudad Real Madrid për aktin protokolltar të firmës që lidh lojtarin tonë të ri me klubin për pesë sezonet e ardhshme. Pas prezantimit, Kylian Mbappe do të marrë pjesë në media në sallën e shtypit të Santiago Bernabeu”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sali Bislimi, drejtor i zyrës ligjore “First-consulting.ch” në Bern të…