Zyrtare: Ylli i Realit jashtë fushave për 6 muaj

13 gusht 2023 | 14:55

Mbrojtësi i Real Madrid, Eder Militao, ka këputur ligamentet e gjurit dhe do të jetë jashtë fushave së paku për 6 muaj, shkruajnë mediet spanjolle.

Mbrojtësi e ka pësuar këtë lëndim të shtunën në xhiron e parë të sezonit të ri në La Liga, në ballafaqimin me Athletic Bilbao.

Ky lajm i keq për Realin vjen pas atij për Thibaut Courtois, i cili gjithashtu ka këputur ligamentet në seancën stërvitore.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Paqja në Ballkanin Perëndimor po rrezikohet. Ambiciet për “Serbinë e…