8 futbollistët më të mbivlerësuar në Seria A

19 prill 16:19

Përpara të paktën 10 vitesh kampionati italian ka qenë i mbushur me yje. Lojtarë si Kaka, Ronaldo, Del Piero , Shevchenko e të tjerë ishin nga më të mirët në qarkullim.

Gjithsesi pati nga ata lojtarë të cilët nuk dhanë atë që pritej nga ekipet e tyre, edhe pse u blenë për shuma të konsiderueshme atë kohë . Në mes tyre janë dhe futbollistë që mendohej se do të bëheshin “yje” shumë shpejt, por ata e çuan dëm talentin e tyre.

mendieta1

Gaizka Mendieta – U ble nga Lazio për 90 miliardë lireta (50 milionë euro) në vitin 2001

jose-mari

Hose Mari –

adriano

Adriano – Sulmuesi brazilian që mahniti botën zhvilloi vetëm dy sezone të mira me Interin

delapena

Ivan de la Penja – U ble me bujë nga Barcelona, por luajti fare pak

javi-moreno

Javi Moreno – Golashënuesi më i mirë në Spanjë me Alaves, nuk shfaqi asgjë me Milanin

robinho

Robinho – Nuk u ngrit asnjëherë në nivelin që pritej

bojan

Bojan Krkic – Erdhi si talent i madh i Barcelonës por nuk dha asgjë

balotelli

Mario Balotelli – Talenti që nuk shpërtheu dot kurrë

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një zëdhënës i Lazios ka pretenduar ditën e mërkurë se…