Ambasadori Kosnett takon liderët institucionalë, kërkon heqjen e taksës

20 shkurt 11:33

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett, është takuar sot me liderët e institucioneve të Kosovës.

Gjatë këtyre takimeve, Kosnetti ka kërkuar heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Sipas njoftimit të Ambasadës së ShBA-së të publikuar në faqen zyrtare në “Facebook”, Kosnetti është yakuar me ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliun, kryeministrin Albin Kurti, kryeparlamentaren Vjosa Osmani dhe zëvendëskryeministrat Avdullah Hoti e Haki Abazi si dhe me ministrin e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, Glauk Konjufca.

“Kosnett do të takohet edhe me ministrat tjerë. Ai po vazhdon takimet e rregullta edhe me partitë opozitare. Në të gjitha këto takime, si në takimet e tij të rregullta me kryeministrin Kurti, ambasadori Kosnett flet për rëndësinë e marrëdhënieve së ShBA me Kosovën, me fokus në avancimin e synimeve tona të ndërsjella për të siguruar paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, si dhe përfitimet ekonomike që vijnë duke eleminuar menjëherë tarifat”, është thënë në njoftimin e Ambasadës së ShBA-së në Prishtinë.

Ambassador Kosnett continues his ongoing meetings with representatives of the new government by meeting with Interior…

Gepostet von U.S. Embassy Pristina, Kosovo am Donnerstag, 20. Februar 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Klubi i Prodhuesve të Kosovës dje në kuadër të Konventës…