Atalanta dhe Gjimshiti gjunjëzojnë Leverkusenin e Xhakës në finalen e Ligës së Evropës

22 maj 2024 | 23:35

Atalanta dhuron spektakël ndaj Bayer Leverkusen në finalen e Eurpa League, duke triumfuar thellë 3-0.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Berat Djimshiti ngriti trofeun e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Evropë për herë të parë në historinë e klubit italian, pas një ndeshjeje perfekte të tij.

Ademola Lookman ishte heroi i bergamaskëve, me sulmuesin nigerian që shënoi 3 golat e ndeshjes. Kjo ishte humbja e parë sezonale për Bayer Leverkusen, që fitoi titullin kampion në Gjermani duke mos humbur asnjë ndeshje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre personat e plagosur në Pejë si pasojë e të…