Bekim Jashari: Këto ishin fjalët e fundit të Hamzës nëpërmjet telefonit (Video)

17 nëntor 21:31

Këtë javë “n’ Kosovë Show”,  mysafir ishte Bekim Jashari Djali i Komandant Hamëz Jashari i rënë në betejën e lavdishme të Jasharëve .

Bekimi që është edhe Kryetar i Komunës së Skenderajt tregon se kur edhe çka foli me babain e tij vetëm 5 ditë para rënies heroike te familjes Jashari.

Në telefon më tha që ishte i mërzitur për masakrën në Qirez e Likoshan. Ai nëpermjet telefonit më tha se kur të luftojmë ne do ta marrë vesh krejt bota…

“Ashtu edhe ndodhi”, shtoi Bekim Jashari i cili rrëfeu edhe për jetën e tyre ne fëmijëri dhe afërsinë me axhën Adem, pra komandantin legjendar te UÇK-së.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Franca ka realizuar edhe golin e dytë në ‘Air Albania…