Bochumi e siguroi qëndrimin në Bundesligë

28 maj 2024 | 12:12

VFL Bochum ka arritur që ta sigurojë qëndrimin në Bundesligë, edhe për një edicion tjetër.

Kjo pasi në finalen e playoffit, arriti ta mposht Fortuna Dusseldorfin.

Skuadra e trajnerit Heiko Butscher, triumfoi pas penalltive me rezultat 6:5.

Në fakt, Bochumi e fitoi këtë ndeshje me rezultat 0:3, duke barazuar rezultatin e përgjithshëm në 3:3.

Në ballafaqimin e parë, Bochumi kishte pësuar nga Dusseldorfi me rezultat 0:3.

Sivjet, Bochumi përfundoi në vendin e 16-të në ligën elitare gjermane.

Pas 34 javësh, kjo skuadër i grumbulloi 33 pikë, me një golaverazh prej -33 gola, domethënë 33 gola më shumë të pësuar sesa të shënuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Andrin Vuthaj dhe Vesa Ibrahimi, janë dy kadetët e Forcës…