Caktohet stadiumi për ndeshjen Angli – Kosovë

01 maj 15:13

Kombëtarja e Anglisë do të përballet në muajin shtator me Përfaqësuesen e Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Stadiumi i skuadrës së Southamptonit “St. Mary’s Stadium” do të jetë vendi ku anglezët do të presin futbollistët e Kosovës.

Kosova dhe Anglia bëjnë pjesë në Grupin A se bashku me Çekinë, Malin e Zi dhe Bullgarinë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri…