De Ligti mungon tre muaj

11 gusht 18:59

Juventusi nuk do të ketë gati për tre muaj mbrojtësin e tij Matijs De Ligt.

Futbollisti holandez do të operohet brenda kësaj jave në shpatullën e djathtë. Pas përfundimit të fushatës së bardhezinjve në Ligën e Kampionëve teksa u eliminuan nga Lyoni, 20-vjeçari është i vendosur ta kurojë dëmtimin e pësuar në shpatullën e djathtë dhe të mos më tepër kohë se tre muaj rehabilitim.

Megjithëse Juventusi ka në dispozicion Demiralin, Chiellinin dhe Bonnucin, De Ligt konsiderohet një pikë referimi për të ardhmen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Real Madridi ka njoftuar se huazimi i Alphonse Areola ka…