Demireli takohet me drejtuesit FBK-së

07 gusht 2019 | 13:13

Presidenti i FIBA Evropës, Turgay Demirel po qëndron në Kosovë, ku të mërkurën është takuar me kryetarin e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahun dhe sekretaren e Përgjithshme, Elvira Dushku.

Zyrtarët e FBK-së e kanë njoftuar Presidentin e FIBA Evropës për rrjedhën e Kampionatit Evropian, Divizioni B, për femra U20, që po mbahet në Prishtinë. Kjo është hera e parë që një Evropianit i Divizionit B, po mbahet në Kosovë dhe deri më tani organizimi ka shkuar për mrekulli.

Demirel është shprehur i kënaqur për mbarëvajtjen e Kampionatit dhe punën që po bënë Federata e Basketbollit në organizimin e këtij Evropiani shumë të rëndësishëm. Presidenti i FIBA Evropës edhe një herë është shprehur se do të ndihmojë basketbollin e Kosovës. Ai theksoi se basketbolli i Kosovës ka bërë hapa të mëdha dhe meriton një vend special edhe në FIBA.

Demirel sonte gjatë ditës do të shohë dy ndeshjet e Evropianit U20, Irlanda-Izraeli dhe Rumania-Finlanda. Në mbrëmje do të shikojë përballjen mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe në parakualifikimet e “Eurobasket 2021”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas largimit të De Ligt drejt Juventusit, De Jongut drejt…