Dita e Flamurit, Krasniqi me djalin e tij nga Prizreni niset për në Tiranë

28 nëntor 2023 | 13:42

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka zgjedhur që festën e flamurit kombëtar ta festoj këtë vit ndryshe.

Krasniqi bashkë me djalin e tij, Malin janë duke vizituar monumente të veçanta të historisë kombëtare, me rastin e Ditës së Flamurit.

“Me Malin, rrugës për Tiranë, për të shënuar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ndalesën e parë e bëmë te Kompleksi i Lidhjes së Prizrenit, për të nderuar patriotët shqiptarë, të cilët frymëzuan luftën për liri e shtet të pavarur shqiptar. E sotmja merr kuptim vetëm duke e njohur dhe vlerësuar të djeshmen e lavdishme të brezave që trasuan rrugën e kombit tonë” ka shkruar ai në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nga Kulla e Isa Boletinit…