Fury vendos të kthehet në ring

10 gusht 15:43

Tyson Fury ka vendosur që të rikthehet në boks. Përmes një video-mesazhi, kampioni i botës në peshat e rënda njoftoi se e ka ndërmend të sfidohet sërish në ring.

Kundërshtari i tij i ardhshëm do të jetë Derek Chisora. Gypsy King ndër të tjera tha se gjithnjë ka dashur të ndeshet me Chisoran.

“Vendosa të kthehem në boks pasi dua të bëhem boksieri i parë që fiton dy trilogji: Një me Wilderin dhe një me Chisoran. Gjithmonë kam thënë se do të ndeshem me Chisoran dhe ja ku jemi. E kam zgjedhur Isaac Lowe si trajnerin tim, pasi kur isha me Peter, ai ishte aty. Ai ishte gjithnjë aty. Ai më njeh më mirë se çdokush”, ka përfunduar Fury.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zyrtarët italianë të doganës gjetën 22 kilogramë rërë dhe guaca…