Griezmann: Spanja ishin më lartë se ne

10 korrik 2024 | 16:13

Në përfundim të sfidës ndaj Spanjës, në të cilën Franca e Didier Deschamps u eliminua, për mediat foli edhe Antoine Griezmann, i cili u fut në lojë gjatë pjesës së dytë.

“Jemi të mërzitur dhe të trishtuar. Me duhet ta pranoj, Spanja ishte më mire se sa ne. Pishmani ynë mbeten ato 20 minutat e para të ndeshjes, në të cilat ishim superior, por që nuk i shfrytëzuam si duhet. Unë peronalisht e nisa jo mirë këtë kompeticion, megjithatë ndeshja pas ndeshje mendoj se jam përmirësuar. Më është dashur në disa ndeshje të adaptohem në pozicione të ndryshme. Në mbrojtje kemi qenë shumë mirë gjatë gjithë evropianit, por në sulm nuk i kemi shfrytëzuar mundësitë që kemi pasur. Bankina? Nuk mund të qahem, ka pasur lojtarë që megjithëse janë thirrur nga ana e trajnerit”, ka deklaruar Griezmann.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më…