Haziri: Bashkim me Luginën ose trazira në Ballkan

02 gusht 2018 | 17:24

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka qëndruar i palëkundur në idenë e tij për ndryshimin e kufijve dhe bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën.

Në një intervistë që do të transmetohet në emisionin “Frontal” të “T7”, Haziri ka thënë se nëse Lugina nuk bashkohet me Kosovën, trazirat në Ballkan janë të pashmangshme.

Ai ka thënë që për këtë ide nuk është konsultuar me LDK-në dhe as me presidentin e Kosovës. Haziri ka thënë se me personin e vetëm që ka folur Haziri është presidenti tashmë i ndjerë Ibrahim Rugova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
AC Milan duket se e ka seriozisht për krijimin e…