Hoxhaj i premton Zenkës më shumë vende të rezervuara për studentë nga Mali i Zi

27 prill 2018 | 21:20

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur në emër të universiteteve publike, në takimin që sot ka pasur me ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicat në qeverinë e Malit të Zi, Mehmed Zenka.

Ai i ka premtuar atij se do rritet numri i vendeve të rezervuara për statusin e studentit për të rinjtë shqiptarë nga Mali i Zi.

“Kosova e pavarur nënkupton përmbushjen e kërkesave dhe pritjeve të qytetarëve tanë në Kosovë, por edhe të shqiptarëve që jetojnë përreth Kosovës. Prandaj, në takimin e sotëm me ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicat në qeverinë e Malit të Zi diskutuam për kuotat që universitetet publike në Kosovë duhet t’i ofrojnë për shqiptarët e Malit të Zi, duke pasur parasysh që interesimi i tyre për të studiuar në Kosovë është i madh. Një projekt që do ta realizojmë shumë shpejtë”, ka shkruar Hoxhaj.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah është shpallur lojtari më i…