Ilir Meta reagon pas vrasjes së policit në veri

24 shtator 2023 | 11:26

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas vrasjes së policit në veri.

Ai ka thënë se Partia e Lirisë e dënon sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës, që ka rezultuar me vrasjen e një polici dhe plagosjen e një tjetri.

“Kjo ngjarje e rëndë dhe e përsëritur tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit. Mbështesim Policinë dhe autoritetet e Kosovës për të garantuar sigurinë publike dhe ndëshkuar autorët e kësaj ngjarje kriminale”, ka shkruar Meta në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm (PSSP) dhe shefja e…