Kosova shënoi rritje në renditjen botërore të shteteve (Foto)

25 nëntor 22:11

Dy fitoret e fundit të Kosovës në “Ligën e kombeve”, e kanë ngritur kombëtaren e Kosovës për 33 pozita.

Fillimisht, Kosova deklasoi Maltën 0-5,  pastaj 4 me 0, shënoi fitore ndaj  Azerbaijanit.

Kosova tani është ngritur për 33 pozita – duke u gjendur e 84’ta në renditjen e përgjithshme të shteteve në futboll.

Kosova ka kaluar në “Grupin C”, dhe në marsin e 2020-tës,  do të luaj kundër Maqedonisë në gjysmëfinalen e Ligës së kombëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, fushat me presion të ulët…