Kuvendi i Maqedonisë ia merr imunitetin Gruevskit

27 nëntor 2018 | 18:15

Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë i ka hequr imunitetin deputetit Nikolla Gruevski. 

Ish-kryeministri maqedonas dhe ish-lideri i VMRO-së Gruevski tashmë ka fituar azil politik në shtetin hungarez.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka bërë thirrje…