Meta takon homologun gjerman, flasin për perspektiven evropiane të Shqipërisë

19 shkurt 14:30

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me homologun e tij gjerman, Frank-Walter Steinmeier, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin e gjithanshëm në mes të dy shteteve dhe për perspektiven evropiane të shtetit shqiptar.

“Kënaqësi të takoj sërish Presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Mirënjohës për mbështetjen domethënëse të Gjermanisë përgjatë viteve. Shumë të interesuar për të rritur bashkëpunimin e gjithanshëm. Vëmendje dhe interes të veçantë për perspektivën evropiane të Shqipërisë dhe rajonit”, ka shkruar Meta në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 2 people, people sittingImage may contain: 2 people, people sitting and indoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur para ndeshjes me…