Milan – Arsenal, përballja kryesore në Evropa Ligë

08 mars 11:08

Sonte (e enjte) zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Përballja kryesore në këtë rreth zhvillohet në mes dy skuadrave të mëdha evropiane, Milanit dhe Arsenalit.

Ndeshja e parë zhvillohet në “San Siro” nga ora 19:00. Të dyja këto skuadra kanë synim triumfin në këtë garë, pasi kjo do t’ia siguronte pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.
Nga ora 19:00 takohen: Milan-Arsenal, Atletico Madrid-Lokomotiv M., Borussia Dortmund-Salzburg, CSKA-Lyon, ndërsa nga ora 21:05 Lazio-Dynamo K., Marseille-Athletic Bilbao, Leipzig-Zenit, Sporting-Viktoria Plzen.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshja e Paris Saint Germainit dhe Real Madridit, e cila…