Ministri Lluka uron Fitër Bajramin

15 qershor 2018 | 14:15

Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festen e Fitër Bajramit.

“Të nderuar qytetarë të besimit islam, pas një sakrifice një mujore me agjerimin e Ramazanit, urojë që t’ju pranohen e t’ju shpërblehen të gjitha sakrificat që keni bërë gjatë këtij muaji.
Urojmë që kjo festë të sjellë harmoni, solidaritet, begati për ju dhe familjet tuaja dhe le të shërbejë kjo festë si moment i unitetit për të gjithë shqiptarët kudo që janë. Me fat!”, shkroi Lluka në profiin e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i…