Miratohet në lexim të parë ndryshimi i Projektligjit për zyrtarët publikë

25 prill 2024 | 15:07

Kuvendi e ka miratuar në lexim të parë ndryshimin e Projektligjit për zyrtarët publikë.

61 deputetë kanë votuar pro këtij projektligji.

Projektligji për zyrtarët publikë ishte rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese.

Opozita ka alarmuar se rekomandimet e Kushtetueses nuk janë marrë parasysh as në ndryshimet e fundit nga qeveria.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xavi Hernandez mbetet te Barcelona dhe tani kjo është zyrtare.…