Moti për fundjavë në Kosovë

30 nëntor 22:47

Mot i ftohtë në Kosovë do të mbretërojë edhe në fundjavë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK).

Temperaturat do të zbresin deri në minus nëntë gradë Celsius. “Gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius”, thuhet në komunikatën e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ekipi i gazetës “Epoka e re” nuk ka gabuar as…