Nesër, 33 vjet nga rënia heronjve të kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

01 nëntor 09:28

Me rastin e 33-vjetorit të rënies (2 nëntor 1989) së heronjve të kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, më 2 nëntor 2022, në nderim të veprës së tyre, do të mbahen këto aktivitete:

Në orën 12:00, në varrezat e dëshmorëve në lagjen Velania – Prishtinë, bëhen homazhe te varret e heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Në orën 13:00, bëhen homazhe te vendi i rënies, Bregu i Diellit, Prishtinë.

Lavdi gjithë të rënëve për liri.

Nga: Këshilli Organizativ

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Miliarderi Elon Musk e ka shkarkuar bordin e drejtorëve të…