Pas Neymarit, PSG-ja synon edhe CR7

05 janar 2018 | 15:26

Paris Saint-Germain pasie transferoi verën e kaluar Neymrain nga Barcelona po synon që verën e ardhshme të transferoj edhe Cristiano Ronaldon nga Real Madrid.

Lajmi është bëri i ditur nga “El Confidential”, sipas së cilës klubi francez kërkon të përfitojë nga ‘llastimet’ e fundit të luzitanit, që kërkon rritjen e pagës. Një lëvizje e mundshme e Ronaldos në Paris do të krijonte një efekt zinxhir dhe jo vetëm me këto dy skuadra. Kështu për të zbutur operacionin ekonomik, klubi i drejtuar nga Nasser Al-Khelaifi po kërkon që të bindë Cavanin të zhvendoset në “Bernabeu”. Në fakt Cavani, që nuk është shumë i kënaqur me ardhjen e Neymarit do të ishte zëvendësuesi ideal për Karim Benzeman.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, i…