Presidenca: Sulmet ndaj Policisë synojnë destabilizimin e situatës së sigurisë

15 prill 14:28

Policia e Kosovës është sulmuar në veri të vendit. Ndaj, këtyre sulmeve kanë reaguar edhe nga Presidenca e Kosovës.

Në reagimin e tyre thuhet se këto veprime të shoqëruara me tentativa dezinformuese synojnë të destabilizojnë situatën e sigurisë dhe politike në Kosovë.

Reagimi i plotë:

Ditët e fundit, Serbia dhe strukturat e saj kriminale kanë kryer disa sulme kundër Policisë së Kosovës në veri.
Këto veprime të shoqëruara me tentativa dezinformuese synojnë të destabilizojnë situatën e sigurisë dhe politike në Kosovë.
Ata do të dështojnë, shteti i së drejtës do të mbizotërojë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 20 dhe 21 prill në palestrën “Karagaçi” të Pejës…