Rama: Jemi në pritje të transformimit të FSK-së

07 shkurt 2018 | 12:33

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka raportuar para anëtarëve të Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së.

Ai ka thënë se FSK-ja është e gatshme t’i mbrojë qytetarët e saj.

Ndërsa për transformimin e FSK-së në ushtri, Rama ka thënë se janë në pritje të vendit politik, pasi sipas tij FSK-ja është e gatshme në çdo aspekt.

Rama ka theksuar se Ushtria e Kosovës nuk qëllime tendencioze ndaj askujt, por do të ofrojë siguri për të gjithë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sportistja më e mirë shqiptare, Majlinda Kelmendi i ka uruar…