Reali ndalet nga Villareali

25 shtator 23:14

Real Madrid nuk përfiton nga ndalesa e Atletico Madridit. Los Blancos nuk shkuam më shumë se një barazim pa gola ndaj Villareal në “Santiago Bernabeo”.

Danjuma kishte dy mundësi shumë të mira për miqtë në fraksionin e parë, ndërkohë te Reali pati një shans Nacho. Në pjesën e dytë rastet ishin sporadike, teksa të dyja skuadrat ishin shumë të kujdesshme.

Barazimi në fakt e mban realin në krye të renditjes me 17 pikë, 3 më shumë se Sevilla (1 ndeshje më pak) dhe Atletico Madrid.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas triumfit të madh të Florian Markut në Londër, ku…