Ronaldo dëshiron rikthimin te Unitedi

15 janar 2018 | 19:43

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i etur të dëgjojë nga Manchester Unitedi për një rikthim mahnitës në Old Trafford.

Sulmuesi portugez ka luftuar për të ri-gjetur formën e tij të lartë këtë sezon pasi Los Blancos kanë rënë poshtë në garë për mbrojtjen e titullit.

Sipas gazetës AS, 32-vjeçari që fitoi Topin e Artë të tij të pestë vitin e kaluar, e ka parë veten këtë sezon të kalojë jashtë tre lojtarëve kryesorë në futbollin botëror.

Ronaldo aktualisht fiton 21 milionë euro neto për sezon, mjaftueshëm për ta vënë atë të pestin në listën e pagave, por presidenti Florentino Perez i kishte premtuar atij një rritje page dhe nuk ia ka bërë atë.

Kështu, Ronaldo u frustruar nga kjo dhe zërat për një largim të tij nga Reali drejt PSG-së, ka shprehur dëshirën që të kthehet tek Unitedi në Old Trafford.

Ai ka ngjallur presion mbi presidentin Florentino Perez për të ardhmen e tij duke lundruar mundësinë e një lëvizje pas fjalimit të tij gjatë pranimit të çmimit Topi i Artë.

“Unë dua të vazhdoj në Madrid nëse është e mundur”, pati thënë fillimisht Ronaldo.

“Nëse është e mundur, do të dëshiroja të pensionohesha në Madrid. Por, kjo nuk varet nga unë, nuk jam bosi i klubit”, përfundoi presidenti. /Telegrafi/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë me…